در رویداد تبادل فناوری در حوزه ساختمان و حمل‌ و نقل مطرح شد ؛

رویداد تبادل فناوری در حوزه ساختمان و حمل‌ و نقل

حضور شرکت سرمایه گذاری مسکن نوین پایدار در رویداد تبادل فناوری در حوزه ساختمان و حمل و نقل به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت دانش بنیان ها در حوزه پروژه های شرکت

رویداد تبادل فناوری-1

 رویداد تبادل فناوری در حوزه ساختمان و حمل‌و‌نقل با هدف معرفی توانمندی‌ها و محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این حوزه و کمک به گسترش بازار این شرکت‌ها، از صبح امروز دوشنبه 20 آذر ماه جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری آغاز به کار کرد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن نوین پایدار ، رویداد تبادل فناوری در حوزه ساختمان و حمل و نقل به همت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، وزارت راه و شهرسازی ، شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن و معاونت علمی ، فناوری اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در روز دوشنبه مورخ 20 آذر آغاز و تا سه‌شنبه 21 آذر ماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ادامه خواهد داشت.

 در قالب این رویداد، 54 شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه ساختمان و حمل‌و‌نقل، دستاوردها، توانمندی‌ها و محصولات خود را به فعالان این حوزه‌ها معرفی می‌کنند و نیازهای فناورانه نیز از سوی مشتریان بالقوه مطرح می‌شود تا زمینه خوبی برای همکاری و تعامل دو طرف ایجاد شود.

مراسم افتتاحیه این رویداد صبح روز دوشنبه 20 آذر با حضور دکتر اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران و نماینده مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدرضا جواهری تفتی ، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن و نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان حوزه ساختمان و حمل‌و‌نقل کشور برگزار شد.

اعلام آمادگی شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن برای استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در حوزه ساخت مسکن

 یکی از سخنرانان مراسم افتتاحیه این رویداد، دکتر محمدرضا جواهری تفتی ، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن (وابسته بانک مسکن) بود.

رویداد تبادل فناوری-2

 جواهری تفتی با اشاره به سابقه 34 ساله این مجموعه در حوزه مسکن گفت: رسالت ما در این مجموعه، ساخت مسکن ارزان قیمت و با کیفیت است. در حوزه ساخت مسکن نیازمند تحول اساسی هستیم و چاره‌ای جز اصلاح روش‌های ساخت و ساز قدیمی و استفاده از فناوری‌های نوین نداریم. استفاده از فناوری‌های نوین به جای روش‌های سنتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت مسکن شود

وی تصریح کرد: در عین حال باید سرعت ساخت و ساز را افزایش دهیم. اگر طول مدت ساخت کمتر شود، گردش مالی ایجاد شده به کاهش قیمت مسکن کمک می‌کند. برای منطقی شدن قیمت مسکن باید (با کمک فناوری‌های جدید) سرعت ساخت و ساز را افزایش دهیم.

 مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن با اعلام آمادگی کامل این مجموعه برای حمایت از دانش‌بنیان‌های کشور گفت: آمادگی داریم از توانمندی‌ها و محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در زیرمجموعه‌های تابعه خودمان در ساخت مسکن استفاده کنیم.

جواهری تفتی ، بخش‌های طراحی و ساخت، پلت‌‌فرم و نرم‌افزار، بهره‌برداری و نگه‌داشت مسکن را اصلی‌ترین نیازهای فناورانه این مجموعه عنوان کرد و افزود: نیازهای خود را به تفکیک در بخش‌های مختلف اعلام می‌کنیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند در این حوزه‌ها، بتوانند با ما همکاری کنند.

ضرورت صنعتی‌سازی در ساخت مسکن و استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در این‌ حوزه

 دکتر اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران و نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: بحث استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه مسکن را مدنظر داریم و این موضوع را در کمیسیون عمران مجلس پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به اهمیت بحث صنعتی‌سازی در ساخت مسکن گفت: در برنامه هفتم توسعه آمده است که طی 5 سال آینده، 15 درصد ساخت و سازها به صورت صنعتی انجام شود. در یکی از شهرهای جدید طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته قرار است بحث صنعتی‌سازی در ساخت مسکن تجربه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ساختمان‌های عمومی و دولتی باید در زمینه صنعتی‌سازی ساختمان پیشرو باشند، چراکه مالک و بهره‌بردار هر دو دولت است. صنعتی‌سازی می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌ها شود. البته صنعتی‌سازی جز در بخش انبوه‌سازی نمی‌تواند پاسخگو باشد

سخنرانی آقای شاکری

 شاکری افزود: اگر می‌خواهیم صنعتی‌سازی را در کشور رواج دهیم، باید از آن در بخش انبوهسازی استفاده کنیم. در حوزه صنعتی‌سازی باید با شرکت‌های دانش‌بنیان قراردادهای بزرگ بسته شود تا در تولید انبوه مورد استفاده قرار گرفته و منجر به کاهش قیمت‌ها شود

وی تأکید کرد: البته تمام این اقدامات باید در قالب یک پلتفرم طراحی، ساخت و بهره‌برداری صورت گیرد تا بتواند اتفاقات خوب را در این حوزه رقم زده و منجر به کاهش هزینه‌ها (در حوزه ساخت و ساز مسکن) شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت‌های مجلس از زیست‌بوم نوآوری کشور گفت: مجلس تلاش کرد با تصویب دو قانون «جهش تولید دانش‌بنیان» و «درگاه ملی صدور مجوزها» از دانش‌بنیان‌های کشور حمایت کامل داشته باشد. حدود 400 شرکت از قانون جهش تولید دانش‌بنیان بهره‌مند شده‌اند و در حوزه درگاه ملی صدور مجوزها نیز 90 درصد دستگاه‌ها به این سامانه متصل شده‌اند که آثار عینی و مثبت آن را شاهد هستیم و این حمایت‌ها از دانش‌بنیان‌های و استارت‌آپ‌های کشور از سوی مجلس ادامه خواهد داشت.

رویداد تبادل فناوری - 2

 

رویداد تبادل فناوری - 3

 

رویداد تبادل فناوری - 5

 

رویداد تبادل فناوری-6


۲۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۴:۰۷
روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری مسکن نوین پایدار |

تصاویر جلسه

نشست فصلی مدیران عامل گروه-7
نشست فصلی مدیران عامل گروه-7
نشست فصلی مدیران عامل گروه-7
نشست فصلی مدیران عامل گروه-2
نشست فصلی مدیران عامل گروه-2
نشست فصلی مدیران عامل گروه-2
نشست فصلی مدیران عامل گروه-6
نشست فصلی مدیران عامل گروه-6
نشست فصلی مدیران عامل گروه-6
نشست فصلی مدیران عامل گروه-5
نشست فصلی مدیران عامل گروه-5
نشست فصلی مدیران عامل گروه-5
نشست فصلی مدیران عامل گروه-4
نشست فصلی مدیران عامل گروه-4
نشست فصلی مدیران عامل گروه-4
نشست فصلی مدیران عامل گروه-3
نشست فصلی مدیران عامل گروه-3
نشست فصلی مدیران عامل گروه-3
نشست فصلی مدیران عامل گروه-1
نشست فصلی مدیران عامل گروه-1
نشست فصلی مدیران عامل گروه-1

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید